Salantai – unikalus, senas ir garbingą istoriją menantis miestas, įsikūręs abipus Salanto upės, šiaurės rytinėje Kretingos rajono savivaldybės teritorijos dalyje. Salantai žinomi nuo XVI a. Pirmą kartą paminėti 1556 metais kaip Skilandžių dvaras, o apie 1638 - 1640 m. Skilandžiai pradėti vadinti Salantais.
Šio tinklaraščio tikslas – plačiau supažindinti visuomenę su Salantų praeitimi virtualioje erdvėje. Mūsų tinklaraštyje, Jūs galėsite susipažinti su turtinga miesto praeitimi, sužinoti apie čia gyvavusias ilgaamžes tradicijas ir papročius, apie čia gimusius, gyvenusius ir dirbusius žymius žmonės, lankytinas vietas, kultūros paveldą. Čia rasite ir nuotraukų, kuriose įamžinti senieji iki šiol mažai kam matyti Salantų miesto vaizdai ir žmonės. Jos iškalbios Salantų praeities ir istorijos liudytojos, dar vienas savitas miesto istorijos dokumentinis šaltinis.
Tikimės, kad tinklaraštyje pateikta informacija, kuri bus nuolat pildoma ir atnaujinama, bus įdomi ir naudinga ne tik salantiškiams, bet ir tiems, kurie domisi Salantų ir Žemaitijos praeitimi.


www.salantiskis.lt

2012-08-14

Salantų vaizdų kaita. III dalis.


Trečioje dalyje kviečiu susipažinti su M. Valančiaus g. 1 stovinčiu pastatu. Dabar šis pastatas miesto centre stove apleistas ir negyvenamas.  Tarpukariu šis pastatas priklausė Šarkoms. Čia veikė K. Šarkienės kolonialių prekių, tabako parduotuvė, užeiga, kitos parduotuvės. Sovietmečių šiame pastate veikė viešoji maitinimo įstaiga, buvo kepamas ir parduodamas garsusis “Salantų pyragas”. 

1931 m. prie šio namo Salantų visuomenei buvo paskelbtas Hagos Tribunolo sprendimas byloje su Lenkija. Nuotrauka iš P. Vaniuchino skaitmeninio vaizdo archyvo.
Sovietmečiu čia veikė soti užeiga "Rūta", kulinarijos parduotuvė, kepyklaAntrame namo aukšte gyveno Krištupių, Skyparių, Karalevičių ir kitos salantiškių šeimos. Nuotrauka iš P. Vaniuchino vaizdo archyvo.
Iki Salantų vartotojų kooperatyvo bankroto 1996 m. šiame pastate veikė kavinė "Vėtra", kulinarija, kepykla, kurioje buvo kepamas garsusis "Salantų pyragas". P. Vaniuchino nuotr. 2011
Pastatas Salantų miestelio centre dabar stovi apleistas. P. Vaniuchino nuotr. 2012