Salantai – unikalus, senas ir garbingą istoriją menantis miestas, įsikūręs abipus Salanto upės, šiaurės rytinėje Kretingos rajono savivaldybės teritorijos dalyje. Salantai žinomi nuo XVI a. Pirmą kartą paminėti 1556 metais kaip Skilandžių dvaras, o apie 1638 - 1640 m. Skilandžiai pradėti vadinti Salantais.
Šio tinklaraščio tikslas – plačiau supažindinti visuomenę su Salantų praeitimi virtualioje erdvėje. Mūsų tinklaraštyje, Jūs galėsite susipažinti su turtinga miesto praeitimi, sužinoti apie čia gyvavusias ilgaamžes tradicijas ir papročius, apie čia gimusius, gyvenusius ir dirbusius žymius žmonės, lankytinas vietas, kultūros paveldą. Čia rasite ir nuotraukų, kuriose įamžinti senieji iki šiol mažai kam matyti Salantų miesto vaizdai ir žmonės. Jos iškalbios Salantų praeities ir istorijos liudytojos, dar vienas savitas miesto istorijos dokumentinis šaltinis.
Tikimės, kad tinklaraštyje pateikta informacija, kuri bus nuolat pildoma ir atnaujinama, bus įdomi ir naudinga ne tik salantiškiams, bet ir tiems, kurie domisi Salantų ir Žemaitijos praeitimi.


www.salantiskis.lt

2012-09-21

Salantų vaizdų kaita. V dalis.

Penktoje dalyje kviečiu susipažinti su tiltu per Salantą, M. Valančiaus gatvėje. Nuo seno iki 1940 m. čia visados stovėjo medinis tiltas. Anais laikais tik per šį tiltą buvo galima susisiekti su Skuodu ir Kretinga. Pokario laikais šis tiltas sujungė dvi gyvenvietes - Salantus su Užtiltės kaimu, kurį salantiškiai pradėjo vadinti naujaisiais Salantais. 

Prie tilto (Užtiltės kaimo pusėje) stovėjo koplytėlė ir stogastulpis. Vėliau čia pavasarininkai pastatė medinį kryžių. Nuotrauka iš P. Vaniuchino skaitmeninio vaizdo archyvo.
Tiltas per Salantą žiemą apie 1938 m. Nuotrauka iš P. Vaniuchino vaizdo archyvo.
Naujo tilto statyba 1940 m. birželio 10 d. Nuotrauka iš P. Vaniuchino vaizdo archyvo.
Salanto sietuva ir tiltas per upę šiandien. P. Vaniuchino nuotr., 2011.