Salantai – unikalus, senas ir garbingą istoriją menantis miestas, įsikūręs abipus Salanto upės, šiaurės rytinėje Kretingos rajono savivaldybės teritorijos dalyje. Salantai žinomi nuo XVI a. Pirmą kartą paminėti 1556 metais kaip Skilandžių dvaras, o apie 1638 - 1640 m. Skilandžiai pradėti vadinti Salantais.
Šio tinklaraščio tikslas – plačiau supažindinti visuomenę su Salantų praeitimi virtualioje erdvėje. Mūsų tinklaraštyje, Jūs galėsite susipažinti su turtinga miesto praeitimi, sužinoti apie čia gyvavusias ilgaamžes tradicijas ir papročius, apie čia gimusius, gyvenusius ir dirbusius žymius žmonės, lankytinas vietas, kultūros paveldą. Čia rasite ir nuotraukų, kuriose įamžinti senieji iki šiol mažai kam matyti Salantų miesto vaizdai ir žmonės. Jos iškalbios Salantų praeities ir istorijos liudytojos, dar vienas savitas miesto istorijos dokumentinis šaltinis.
Tikimės, kad tinklaraštyje pateikta informacija, kuri bus nuolat pildoma ir atnaujinama, bus įdomi ir naudinga ne tik salantiškiams, bet ir tiems, kurie domisi Salantų ir Žemaitijos praeitimi.


www.salantiskis.lt

2012-07-18

Salantų vaizdų kaita. II dalis.


Antroje dalyje kviečiu susipažinti su Dariaus ir Girėno g. 5 stovinčiu pastatu. Tarpukariu čia veikė Salantų vartotojų bendrovė, vėliau - Salantų vartotojų kooperatyvas. 


1936 m. pastato Bažnyčios gatvėje (dabar Dariaus ir Girėno g. 5) statyba. Nuotrauka iš Kretingos muziejaus fondo.

Sovietmečiu šiame pastate veikė Salantų vartotojų kooperatyvas, kuris 1996 m. bankrutavo. Paskutiniais kooperatyvo gyvavimo metais pirmame pastato aukšte veikė gatavų rūbų, antrame trikotažo parduotuvės. Trečiame namo aukštė buvo įsikūrusi kooperatyvo administracija. Ritos Nagienės nuotr., 2004.
Ant Dariaus ir Girėno g. 5 pastato sienos matosi užrašai, kuriuos tarpukariu padarė salantiškis fotografas Bronislovas Gluškovas (1905 - 1945). Ritos Nagienė nuotr., 2004.
1996 m. bankrutavus Salantų vartotojų kooperatyvui, šį pastatą įsigijo salantiškė verslininkė Dalia Sungailienė. Vėliau pastatą pardavė. Šiandien čia veikia UAB "Rasveta" statybinių medžiagų, ūkinių ir namų apyvokos prekių parduotuvė. P. Vaniuchino nuotr., 2012.

Salantų vaizdų kaita. I dalis.